لوازم بهداشتی

مواد شوینده و پاک کننده صنعتی و مقایسه با سنتی

تا چندسال پیش، نظافت خانه کار نسبتاً سختی بود، زنان خانه دار با ابتکار راه های مختلفی برای برطرف کردن لکه ها و کثیفی پیدا کردند. در حال حاضر، مواد شوینده بهداشتی خانگی برای خانه بسیار متنوع است.

 

در این مقاله به بررسی بهترین پاک کننده ها و شوینده های خانگی می پردازیم و مزایا و معایب آنها را بررسی می کنیم.

detergent
detergent

مناسب ترین محصولات پاک کننده

محصولات تمیز کننده منزل زیاد است، برای انتخاب صحیح، باید به مهمترین نکته- ایمنی برای سلامتی پایبند باشید. مواد شوینده از مواد شیمیایی ساخته شده اند. با توجه به نوع ترکیب، محصولات در چند گروه قرار می گیرند: – ساینده، غیر ساینده– قلیایی و اسیدی.

در آماده سازی ساینده، مواد اصلی از گچ، ماسه کوارتز، سنگ پا، مصنوعی و طبیعی را شامل می شود.قاعدتن، چنین محصولاتی به شکل پودر ساخته می شوند. سخت‌ترین لکه‌هارا از بین می برد، اما بر روی سطوح بسته به میزان و روش استفاده خراش‌های کوچکی ایجاد می کند.

مواد غیر ساینده پا پودر هستند و یا مایع. مرکب از: سودا، اسیدها، حلال های آلی، فسفات ها. پاک کننده هایی با این ترکیب برای جنس سرامیکی و شیشه ای ، چون ضرر و خش ایجاد نمی کنند.

شوینده های گروه قلیایی پاکک ننده های فوق العاده ای هستند و از لحاظ ضرر به انسان کاملاً کم ضرر هستند، چون مواد  سمی کمی دارندولی می توانند آلودگی را از سطوح برطرف کرده و حتی باعث ضد عفونی منزل می شوند.

پاک کننده های اسیدی برای زدودن رسوب آهک و زنگ زدگی بسیاری کاربردی هستند.

پاک کننده های چندمنظوره

پاک کننده های چند منظوره تقریبا هر سطحی را تمیز و آلودگی های را حذف می کنند.به صورت خمیر، پودر، ژل، امولسیون، اسپری موجودند،مناسب ترین محصولات برای افرادی که به سرعت می خواهند همه چیز تمیز کنند و در هزینه ها صرفه جویی کنند هستند.

توجه کنید: پاک کننده های چند منظوره امکان دارد برخی از کثیفی ها کم یا بی اثر باشند. بهترین پاک کننده های چند منظوره برای خانه و حمام، برای مقابله با لکه های صابون، لکه آب خشک شده و  چربی کاربرد دارند و همچنین کاشی، مبلمان ، سینک آشپز خانه . مراقب باشید نباید از مواد با ذرات ساینده، جهت نظافت اجاق ها، شیشه و سطوح اکریلیک استفاده کرد.

نکته مثبت اصلی نبود مواد حساسیت زا است که می تواند پوست را تحریک کند.

از بهترین مواد برای نظافت  پراکسید هیدروژن است که  سطح آلوده را پاک می کند،و لکه ها را از بین می برد. به عنوان نمونه لکه شربت قرمز  روی اثاث منزل.

مایع لباسشویی.

محلول مایع لباسشویی برای پاک نمودن لکه لباس عالی  است، لباس را ضد عفونی کرده، لکه های پارچه را می برد.

جوش شیرین یکی از مواد ، پاک کننده قوی است که ظروف فلزی مثل ماهیتابه‌ها را از چربی پاک می کند و بوی بد مانده به لباس‌ها از بین می برد.

نمک

برای رفع گرفتگی ظروف مشبک کاربرد دارد. به اینصورت که یک مشت نمک را در سوراخ آبکش بریزیدبعد از آن آب جوش را روی ظرف بریزید.

سرکه

یک شوینده فوق العاده برای برطرف کردن چربی ظروف است، حتی در آب غیزجوش. سرکه، را با آب به طور مساوی قاطی کنید و با ریختن چند قطره روغن اسطوخودوس، یک ماده تمیز کننده کف، ، میز را خواهید داشت.

تخته های برش کاسه توالت باکتری بیشتری دارد.برای پاک کردن آن کافی است، سطح آن سرکه میریزم و شب تا صبح به همان حالت میگذاریم. بعد با آب می شوییم و روی آن الکل می ریزیم، به این روش،باکتری های بیماری زا کشته می شوند.

برای نظافت کره زمین از منزل خودمان شروع کنیم!

 

برای مشاهده انواع شوینده و مقایسه انواع آنها کلیک کنید.

راهنمای خرید آنلاین کالای دیجیتالتاپ و توپ

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا