آرایشی بهداشتیلوازم بهداشتی

مراقبت پوستی با شناخت این 4نوع پوست

مراقبت پوستی:باید دانست پوست عضو نازکی از بدن است که مراقبت از آن نیاز به آگاهی ویژه دارد. برای خرید یک محافظ، اهمیت دارد که نوع پوست خود را بدانید: مختلط(بعظی نقاط خشک و در دیگر نقاط، چرب )، خشک، چرب، معمولی، ...

مراقبت پوستی صورت با شناخت انواع آن

راهنمای خرید آنلاین کالای دیجیتالtopotoop.ir مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

 

اگر پوست شما چرب باشد مانند پوست های خشک محافظت نمی شوند و مراقبت های متفاوتی نیاز دارند.نشانه هایی وجود دارد که می تواند در شناخت نوع پوست به شما راهنمایی کند:

 

1-پوست معمولی:

پوست  “معمولی” هیچ اشکالی ندارد، دارای گردش خون خوب،و بافتی نرم و یکدست است که برای حفظ سلامتی نیازمند مراقبت است، یک مرطوب کننده در روز این کار را می کند. حواستان باشد در فصل تابستان از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش آفتاب محافظت مراقبت کنید تا درخشش پوست شما حفظ شود.

2-پوست خشک:

پوست خشک اغلب استحکام زیادی دارد، بافت خشک و غیر شفاف دارد که پوست با این  مشخصات می باشد. که به علت کمبود عوامل مرطوب کننده طبیعی مباشد که معمولا در پوست هست. پس لازم است مواظبت شود که این  آبرسانی را افزایش داد و بیشتر از همه کاری کرد آب در پوست نگهداری شود تا تبخیر رطوبت آن کمتر شود.

3-پوست چرب:

به خاطر تولید زیاد از حد چربی به این نام شناخته می شود که تولید نا معمول ممکن است به خاطر نشناختن نوع پوست شما باشد (استفاده از موادی که منافذ پوست را می بندد و به شکل جوش های سر سیاه ظاهر می شود)، و یا به خاطر استرس، خروج از تعادل هورمون ها یا یک علت ارثی باشد. پوست چرب با براقیت،ضخامت بافت و جوش ها تشخیص داده می شود.

4-پوست مختلط

شبیه پوست چرب است ولی فقط در ناحیه T (پیشانی، دماغ و چانه)، بقیه قسمتها می توانند خشک تا معمولی باشند. مراقبت پوستی از این نوع پوست پیچیده‌ترین محافظت ها هستند چون به درمان مات‌کننده برای از بین بردن چربی اضافی در قسمتی از صورت و به یک مرطوب‌کننده باتوجه  به نوع پوست قسمت‌های دیگر پوست صورت احتیاج دارند.

مراقبت پوستی اعضای بدن

 

1-مراقبت پوستی با هیدراتاسیون:

یعنی آبرسانی به بدن(پوست) فردی کسی که مایعات زیادی از دست داده است.

2-مراقبت پوستی با لایه برداری:

معمولا ماهی 4بار با فاصله منظم، پوست باید لایه برداری شود. تا سلول‌های مرده‌ای را که منافذ پوست را میبندند و اجازه تنفس به پوست نمی دهند را از بین می‌برد،و چرخش خون را در پوست افزایش می دهند.

-پاها:

باید هر روز آنها را مرطوب کنید و همچنین تا پینه نزنند که اگر انجام ندهید ترک های بسیار دردناکی ایجاد می شود.

-دست ها:

دست ها راحت تر در معرض خشکی می باشند و برای نرمی و لطافت به رسیدگی نیاز دارند. ماهی 4بار با فاصله منظم،،  لایه برداری کنید و بعد از آن ماسک بزنید تا سلول های مرده حذف کنید. پس بصورت مداوم از کرمی استفاده شود که پوست را هیداراتاسیون می کند.

برای دیدن بهرین کرم های آبرسان و مرطوب کننده  اینجا کلیک کنید.

راهنمای خرید آنلاین کالای دیجیتال و آرایشی بهداشتی-تاپ و توپ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا